Chris Evans: Biography

15. května 2018 v 11:39 | Emily
Christopher Robert Evans narozen 13. června 1981 v Bostnu, Massachusetts je americký herec a režisér. Mezi jeho nejvýznamnější role patří Johnny Storm ve Fantastické čtyřce a Captain America ve filmové sérii Marvel Cinematics Universe.

Vyrůstal v bostonském předměstí Sudbury. Jeho matka Lisa Evans, napůl italského a napůl irského původu je bývalá tanečnice a momentálně umělecká ředitelka v divadle Concord Youth Theater. Otec dr. Dennis Evans je zubním chirurgem. Má dvě sestry - Carly, která je učitelkou dramatické výchovy a angličtiny, Shannu a mladšího bratra Scotta, který je také hercem. Jejich strýc Mike Capuano, bratr jejich matky, je politik působící ve sněmovně reprezentantů USA. Chris byl vychováván jako katolík, absolvoval Lincoln Sudbury Regional High School. Po vystudování navštěvoval univerzitu v New Yorku ještě předtím, než se stal hercem. V New Yorku se zajímal u castingové agentury o letní herecký program. To stejné léto potkal agenta, který mu následně pomohl se dostat k herectví těsně po vystudování vysoké školy.

Po filmu Bušlit (2001) si zahrál hlavní role ve filmech Perfektní skóre a Cellular. Následně se objevil ve dvou nezávislých chicagských snímcích Nelitosná rasa, ve kterém si zahrál postavu Bryce a London, kde hrál drogově závislého, jenž má problém se vztahy. V roce 2005 se jako Johnny Storm představil v superhrdinském snímku filmu Fantastická čtyřka, přičemž si tuto roli zopakoval i o dva roky později ve snímku Fantastcká čtyřka: The Silver Surfer. Tentýž rok si zahrál astronauta Marce ve filmu Sunshine. V roce 2008 se objevil ve filmu Street Kings a ve snímku Ztráta diamantové slzy podle scénáře Tennesseeho Williamse. V následujícím roce hrál ve sci-fi thrilleru Push, v němž sám absolvoval i bojové scény.

Od roku 2011 hraje Captain Americu v superhrdinských filmech od Marvel Studios. V roce 2011 se společně s Annou Faris objevil v hlavní roli romantické komedie Co ty jsi za číslo? Roku 2013 nahradil Jamese Franca ve filmu The Iceman a zahrál si také v jihokorejském filmu Ledová archa. V roce 2014 natočil svůj režijní celovečerní debut Before We Go, který měl premiéru na Filmovém festivalu v Torontu a následující rok se objevil po boku Michelle Monaghan v romantické komedii Kdo věří na lásku. V roce 2017 ztvárnil hlavní roli ve filmu Gifted, což je velmi emoční drama a brzy se dozvíme více informací o filmu The Red Sea the Diving Resort.

Chris podporuje práva LGBT skupin. I když byl vychováván katolíky, tak vyjádřil panteistické vidění světa a velmi se zajímá o buddhismus. Je fanouškem fotbalového týmu New England Patriots a figuroval jako vypravěč jejich dokumentárního snímku s názvem: America's Game: The Story of the 2014 New England Patriots. Jeho oblíbeným hráčem je Tom Brady.

Na svém twitteru vyjadřuje své názory (většinou negativní) ohledně současné americké vlády a prezidenta. Ve volném čase se věnuje svému pejskovi Dodgerovi, kterého si vzal z útulku během natáčení filmu Gifted. Je obrovským fanouškem Disney pohádek, dokonce tvrdí, že umí nazpaměť všechny písničky z Malé mořské víly a rád navštěvuje Disneyland. Ještě rád hraje basketbal, maluje a jak sám říká, nicnedělá :)
 


Anketa

Líbí se vám Chris Evans?

Ano
Ne

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama